Gotowe garaże blaszane są popularną alternatywą dla klasycznych budynków murowanych. Nie wymagają wykonania fundamentów, są proste i szybkie w montażu oraz w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych.
Artkuł reklamowy
Występują w wersjach jednostanowiskowych, dwustanowiskowych oraz z wiatą. Jakie mają zalety? Czym jeszcze wyróżniają się garaże blaszane? Co warto o nich wiedzieć i w jaki sposób prawidłowo przygotować podłoże? Podstawowe informacje dla osób poszukujących solidnego i trwałego garażu w przystępnej cenie przedstawiamy w dalszej części artykułu.
Garaże blaszane jednostanowiskowe z blachy ocynkowanej i akrylowej
Garaże blaszane z jednym stanowiskiem stanowią sprawdzone rozwiązanie dla użytkowników posiadających wyłącznie jeden samochód. Konstrukcje tego typu występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można w nich zaparkować praktycznie każdy samochód. Garaż może mieć długość 2, 5 lub 6 m. Z kolei szerokość wynosi 2,95; 3,5; 4 lub 5 m.
Ponadto poszczególne garaże blaszane jednostanowiskowe różnią się od siebie typem dachu. Do najpopularniejszych należą modele z dachem dwuspadowym, spadem w lewo i w tył. Spadzista konstrukcja eliminuje ryzyko związane z gromadzeniem śniegu i wody opadowej. Obiekt wykonany z solidnych kątowników gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo. W zależności od wybranego wariantu blacha akrylowa lub ocynkowana jest przytwierdzona nitami do kątowników. Garaże wykonane z blachy mają dobry stosunek ceny do jakości wykonania i rodzaju materiałów wykorzystanych do produkcji całej konstrukcji. Ponadto wyróżniają się estetycznym wyglądem.
Garaże blaszane dwustanowiskowe – bezpieczne parkowanie dwóch pojazdów
Dla użytkowników posiadających dwa pojazdy najlepszym rozwiązaniem będą garaże blaszane dwustanowiskowe.
- Modele tego typu mają dach dwuspadowy lub ze spadem do tyłu. Zastosowanie dwóch bram uchylnych zapewnia łatwy dostęp do każdego stanowiska.
- Długość 5 m i szerokość 5,9 m gwarantuje wystarczająco dużo przestrzeni, aby swobodnie i bezpiecznie wjechać oraz wyjechać dwoma samochodami osobowymi.
- Garaże blaszane dwustanowiskowe mogą również pełnić funkcję magazynu i przydomowego warsztatu.
- Możliwość zamknięcia bram na klucz zapewnia bezpieczne parkowanie pojazdów oraz przechowywanie narzędzi, akcesoriów, części zamiennych i innych przedmiotów.
Garaże blaszane dwustanowiskowe są też polecane osobom, które posiadają jeden samochód, ale w przyszłości planują zakup kolejnego pojazdu. Dodatkowo konstrukcje tego typu są wykorzystywane przez osoby, które oprócz przestronnego garażu potrzebują sporej przestrzeni do majsterkowania, naprawiania auta, motocykla lub rowerów.
Garaże blaszane z wiatą – praktyczne rozwiązanie
Garaże blaszane z wiatą to rozwiązanie, które pozwala na swobodny dostęp do samochodu, rowerów i innych przechowywanych przedmiotów oraz skuteczne zabezpieczenie ich przed warunkami atmosferycznymi. Ponadto wiata zapewnia efektywną ochronę przed deszczem, dzięki czemu można pod nią przechowywać m.in. meble ogrodowe. Wybrane modele garaży z wiatą są przystosowane do montażu przy elewacji budynku. Dostępne są także warianty wolnostojące, które można zamontować np. w niewielkiej odległości od domu, na działce letniskowej i w wielu innych miejscach.
Dodatkowo miejsce pod wiatą może być wykorzystywane jako tymczasowe schronienie przed deszczem, np. w trakcie spotkania w ogrodzenie, grillowania lub innych aktywności na świeżym powietrzu. Możliwość wybrania każdego kolor z palety RAL pozwala indywidualnie dopasować konstrukcję do stylu budynku oraz otoczenia. Najczęściej wybierane rozmiary garaży blaszanych z wiatą to 5 m długości i 5,5 m szerokości oraz 6 m długości i 7 m szerokości. W obu przypadkach konstrukcje wyróżniają się bezpieczeństwem i komfortowym użytkowaniem. W zależności od preferencji można zdecydować się na blachę ocynkowaną lub akrylową. Każda z nich jest w pełni odporna na warunki atmosferyczne i rdzę, dzięki czemu zachowuje pierwotny wygląd i właściwości przez długie lata. Wysokość przodu konstrukcji wynosząca 2 m zapewnia swobodne i bezpieczne parkowanie samochodów osobowych.
W jaki sposób przygotować podłoże przed montażem garażu?
Garaże blaszane, bez względu na wymiar, muszą być zamontowane na specjalnie przygotowanym podłożu. Pierwszy sposób wymaga ułożenia na równym podłożu płyt betonowych. Kolejnym sprawdzonym rozwiązaniem jest wylewka betonowa. W obu przypadkach garaże będę stabilnie osadzone na podłożu.
Garaże blaszane jednostanowiskowe, dwustanowiskowe i wersje z wiatą można zamówić wraz z montażem. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność poszukiwania firmy monterskiej. Wybierają je osoby, którym zależy na szybkim dostępie do gotowego garażu. Zamawianie kompleksowych usług cieszy się największą popularnością nie tylko ze względu na maksymalnie skrócony czas budowy, ale również gwarancję prawidłowego montażu, a co za tym idzie bezproblemowego użytkowania przez długie lata.