Mogłoby się wydawać, że konwencjonalne latarki powoli odchodzą w zapomnienie za sprawą funkcji latarki dostępnej niemal w każdym nowoczesnym smartfonie. W rzeczywistości jest ona niewystarczająca przy wykonywaniu prac porządkowych w domu i ogrodzie. Dobrej jakości latarka powinna mieć stałe miejsce w wyposażeniu nie tylko profesjonalnych ogrodników, ale również amatorów pielenia w ogródku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze latarki do prac w ogrodzie?
Artykuł sponsorowany
Podstawowe rodzaje latarek
Nie każdy model latarki będzie odpowiedni do prac ogrodowych. Na rynku znajduje się kilka rodzajów latarek, które w zależności od parametrów technicznych okazują się wysoce przydatne w pracach o zróżnicowanym charakterze. W wielu polskich domach można znaleźć latarki uniwersalne i wielofunkcyjne, które mają swoje zastosowanie w wielu sytuacjach, zwłaszcza tych kryzysowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także latarki campingowe i taktyczne, które wykazują się wysoką odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrze. Z kolei amatorzy kolarstwa nie mogą obejść się bez latarek rowerowych, które są niezastąpione podczas wycieczek terenowych.
Jaka latarka do pracy w ogrodzie?
Oprócz wyżej wymienionych rodzajów latarek warto zwrócić uwagę na latarki czołowe, które wydają się najlepszym wyborem dla miłośników ogrodnictwa. Latarka czołowa to ogromne ułatwienie podczas wykonywania najprostszych prac ogrodowych, gdyż do jej użycia nie potrzeba rąk. Dzięki dobrej latarce czołowej z łatwością można oświetlić miejsca w ogrodzie z ograniczonym dostępem do światła czy też dbać o roślinny jeszcze długo po zapadnięciu zmroku.
Latarka do pracy w ogrodzie – parametry techniczne
Jak wybrać odpowiednią latarkę do pracy w ogrodzie? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na źródło światła oraz ilość lumenów, jaką generuje. W latarkach czołowych najczęściej można spotkać się z diodami LED, które pozwalają na bezawaryjną pracę sprzętu przez wiele lat. Jeśli chodzi o strumień światła, latarka czołowa z przeznaczeniem do prac ogrodniczych powinna generować moc od 100 do 200 lumenów, co umożliwia komfortowe przeprowadzanie robót porządkowych.
Wybierając czołówkę należy kierować się również rodzajem zasilania latarki, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są latarki czołowe zasilane zwykłymi bateriami AA czy AAA czy też modele wyposażone w specjalne ogniwa Li-ion. Warto wspomnieć, że większość czołówek wyróżnia się stosunkowo niską wagą oscylującą w granicach 100 g.